Письменники

Віктор Недоступ
Віктор Недоступ
(справжнє прізвище Лапкін, 1958, Київ)
Віктор Недоступ передовсім пов’язаний із поетичним угрупованням «Пропала грамота», до якого він входив разом із Юрком Позаяком та Семеном Либонем. Поети об’єдналися у 1988 році, причому саме Недоступ придумав назву групи, а у 1991-му світ побачила їхня спільна збірка «Пропала грамота». Успіх у читачів був шаленим, і книжка швидко стала раритетом, проте друге її видання з’явилося аж у 2019 році («Люта справа»). Відсилка до Гоголя в назві не випадкова, адже основа творчості «Пропалої грамоти» – це сміх, іронія, сарказм, весела гра зі словами та смислами. Як зауважив у передмові другого видання Олександр Ірванець, «усі троє були органічними на вулицях столиці, жили і творили, споживали алкоголь, упадали за дівчатами, розмірковували про сенс буття і при цьому вміли вербалізувати, ословеснити й зафіксувати свої пристрасті та переживання на папері».
Віктор Недоступ – багатогранна особистість й відома постать у київських творчих та богемних колах.
Друга, а може, й перша іпостась творчості Недоступа – музична. Він був організатором і лідером відомого київського гурту «Баніта Байда» (1989–1993), який першим в Україні почав грати психоделік-рок з національними мотивами. В 1990 році команда випустила дебютний альбом «…І Парочка Птахів». Пізніше Недоступ грав у гурті «Вій», який і досі існує вже як патріарх української рок-сцени.
Віктор Недоступ – досвідчений журналіст, багато років пропрацював репортером української редакції радіо «Свобода». Ще одне з захоплень Віктора – бокс, проте в останні роки, здається, на перший план виходить художня фотографія. А ще Віктор Недоступ – філософ сковородинського напрямку. Тільки він не пише трактати про свої філософські принципи, а безпосередньо втілює їх у життя:
«Мені хліб та сіль, ще й кава і какава.
На чорта мені людськая слава?»