city silhouette

Про проєкт

about collage
dashed-ine

Київ – це місто, яким можна гуляти, яке можна розглядати, досліджувати, а тепер Київ можна й ЧИТАТИ. У просторі міста встановлені 20 табличок-листів з цитатами українських письменників про Київ та його знакові місцини. Наш проєкт зацікавить і тих, хто мало знайомий з образом Києва в українській літературі, і тих, хто хоче знати більше і про місто, і про його тексти. Киянам ми відкриємо рідне місто по-новому, а гості завдяки проєкту познайомляться з духом Києва.

 

Аби ви могли зорієнтуватися, де шукати таблички-листи з цитатами, і за кілька годин пройти маршрут від Печерська до Подолу, на сайті в розділі “Київські листи” біля кожного тексту вміщено карту.

Чому цей проєкт важливий?

Символічний простір Києва нині, на тридцятому році незалежності, недостатньо вписаний у власне український культурний контекст. Досі побутує думка про переважно «сільську» українську літературу, в якій для урбаністики не лишається місця. Проте це не так. Уже на початку ХХ століття в українській культурі створюються не просто окремі твори про місто, а повноцінна урбаністична література. До того ж Київ, Харків, Одеса, Львів завжди були потужними осередками культурного життя України. Неповторне обличчя Києва, його давня історія та особлива атмосфера надихнули десятки українських письменників на чудові рядки й цілі тексти, де саме́ місто постає не просто ландшафтом, а героєм твору. Проте твори, що презентують образ Києва, досі не стали широковідомими та впізнаваними.

Як читати Київ?

Проєкт «Читати Київ» допомагає розкрити українську ідентичність міста. На табличках-конвертах уміщено не лише цитати з українських авторів про Київ, а й спеціальні QR-коди, що приводять на цей сайт. Тут можна ознайомитися з повним текстом твору, дізнатися про автора та про локацію, згадану в його чи її рядках.

 

Ці цитати – ніби листи, залишені тими, хто жив у цьому місті двадцять, п’ятдесят, сто років тому, але так само щиро любив Київ і захоплювався ним.

Читати Київ можна по-різному:

  • Пройти маршрут, відшукуючи всі двадцять табличок з цитатами
  • Поблукати нашим сайтом і пройти онлайн-квест, щоб перевірити свої знання
  • Cкролити стрічку у Facebook www.facebook.com/readingkyiv
  • Cтежити за проєктом в Instagram @readingkyiv

Читати? Київ!

Проєкт здійснює громадська організація «Соціальний капітал» за підтримки Українського культурного фонду.
ГО «Соціальний Капітал» – це об’єднання активістів культури та креативних індустрій.

Команда проєкту «Читати Київ»

  • Дарія Лисенко

    Cпівавторка проєкту

    Мистецтвознавиця-медієвістка, філологиня-германістка, художниця, письменниця. Народилася в Києві. Жила і навчалася в Україні, Сербії та Хорватії. Бакалаврські студії закінчила у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, продовжила навчання на Філософському факультеті Загребського університету, де здобула звання магістра мистецтвознавства і магістра німецької мови і літератури. Працює молодшою науковою співробітницею в Національному художньому музеї України.
  • Вікторія Назаренко

    Cпівавторка проєкту

    Філологиня-україністка, кандидатка філологічних наук, редакторка. Народилася й виросла в Києві, закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Співпрацює як літературна та наукова редакторка з видавництвами “КМ-букс”, “Видавництво”, “Білка”. Працює науковою редакторкою в Національному художньому музеї України.
  • Марія Стасенко

    Aдміністраторка проєкту

    Магістерка філології з англійської мови та літератури. Народилася й виросла в Києві, закінчила Київський університет імені Бориса Грінченка. Працює перекладачем та івент-менеджером у Піар-агенції «Д.Ж.Е.М.».
  • Галина Вергелес

    Дизайнерка проєкту

    Студентка Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури за напрямом книжкової графіки у майстерні Галини Галинської, ілюстраторка, викладачка графіки та рисунку у Київській художній школі №9. Народилася у Вінниці, нині живе та навчається у Києві. Працює як з дитячою, так і з дорослою літературою.