city silhouette

Письменники

Олесь Ільченко

Пов’язано з автором:

Олесь Ільченко

 (нар. 1957, Київ)

Олесь Ільченко – поет, прозаїк, сценарист, журналіст. Він закінчив Київський педагогічний університет імені М. П. Драгоманова за фахом «біологія і географія», а по тому навчався в Московському літературному інституті. Захоплення біологією та літературою поєдналися у низці книжок для дітей: «Мандрівка Дощинки», «Де живуть тварини?», «Наші птахи», «Жуки та інші поважні особи» та ін. Письменник – автор десятків книг для дітей і підлітків, у яких працює з різними популярними жанрами: детективом, фантастикою, горором тощо.

Ільченко – автор восьми поетичних збірок, від «Зимового саду» (1991) до «Деяких снів, або Києва, якого немає» (2007) і «Conversations before Silence» (London, 2017). Прози Ільченко теж не цурається: роман «Місто з химерами» став переможцем конкурсу читачів журналу «Кореспондент» і був визнаний «Найкращою книгою року – 2010» та увійшов до шорт-листів рейтингу «Книжка року» та «Книга року ВВС» за 2009 рік.

Ще одна іпостась Олеся Ільченка – журналістика, якій він присвятив багато років. Ільченко працював на телеканалі «1+1» в 1999-2007 роках і був редактором розважальних програм і проєктів. Лауреат телепремій «ТЕФІ» й «Телетріумф» (2006). Як журналіст Ільченко чимало писав на культурологічні теми, зокрема про Київ та його історію. З 2011 року живе і працює в Швейцарії.

Зв’язок із Києвом в Олеся Ільченка дуже тісний не лише тому, що письменник – киянин в четвертому поколінні. Місто присутнє у нього в поезії, а одне з захоплень автора – фотографувати Київ, який зникає. Детектив про архітектора Владислава Городецького «Місто з химерами» присвячений авторовій улюбленій епосі – Києву початку ХХ століття, до Першої світової війни: «Як на мене, це золота доба Києва, саме цей час я найбільше розумію і відчуваю. Тому мені було дуже затишно в часі архітектора Городецького…»

Пов’язано з автором: